KAHRAMANMARAŞ EKİNÖZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN TURAÇ'IN TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN TURAÇ'IN TATİL MESAJI

Sevgili öğrenciler, Değerli Veliler ve Saygı değer meslektaşlarım,

2023-2024 Eğitim öğretim yılının bu son gününde sizlerle birlikte olmaktan ve karne heyecanınızı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Uzun ve verimli geçen bir eğitim öğretim sezonunun ardından tatili hak eden İlkokuldan Ortaöğretime kadar tüm öğrencilerimizi kutluyorum. 

Eğitim öğretim yılının bu son gününde öğrencilerimize eşlik eden tüm velilerimizin de tatlı bir telaş içerisinde olduklarını biliyor, kendilerine bize ve okullarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.  

Asıl ve önemli teşekkürümüzü de eğitim öğretim sezonunun emek ve gayretleriyle sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasında emeği geçen bütün yönetici arkadaşlarıma ve eğitimin temel taşı olan değerli öğretmenlerimize yapmak istiyorum.

     Sevgili Öğrenciler;

Sizler bizim geleceğimiz ve ülkemizin yarınlarısınız. Bizler için paha biçilemez değerdeki birer mücevhersiniz. Öğretmenlerimiz bir eğitim yılı boyunca sizleri nakış nakış işleyerek sahip olduğunuz cevheri ortaya çıkarmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiler.

Bütün çabamız sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu gün başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Aldığınız kötü notları değiştirmek, kendinizi geliştirmek ve eksikliklerinizi gidermek tamamen sizin elinizdedir ve bu tatil bunun için büyük bir fırsattır. 

      Değerli Veliler;

Karne notları, çocuğunuzun bir yıl boyunca gösterdiği çalışma davranışlarının ürünüdür.  Ancak bu notlar çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi değildir. Karne sonucuna göstereceğiniz tepkinizde ve çocuğunuza yönelik tutumunuzda bunu göz önüne almalısınız.

Kötü bir karne ile karşılaştığınızda çocuğunuza öfkelenmek, kötü eleştiride bulunmak onun bundan sonraki başarısına katkı sağlamayacaktır. Bu olumsuz tutumlar suçluluk hisseden ve üzülen çocuğunuzun psikolojik durumunu ve kendine güvenini daha da kötüleştirecektir.

Bu nedenle çocuklarımızı anlayışla karşılamanızı, onlarla doğru ve sağlıklı bir iletişim kurarak ders notlarını düzeltebilmeleri için geleceğe yönelik planlamalar yapmanızı istiyoruz.

      Kıymetli Meslektaşlarım;

Bu zorlu süreçte gösterdiğiniz çabanın sonucu olarak eğitim öğretim yılını hiçbir sorun yaşamadan tamamlamış bulunuyoruz.

Eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz çaba ve özverili çalışmalarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yaz tatilinin tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

                                                                                                                         

                                                                                                                                Hüseyin TURAÇ

                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 2/Ekinözü/Kahramanmaraş - 0 344 481 23 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.