KAHRAMANMARAŞ EKİNÖZÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKİNÖZÜ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA YOLUNDA

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ, Pro Stajı Kapsamında Avrupa'ya Gidecek Olan Ekinözü ÇPAL Öğrencilerini Makamında Ağırladı.
EKİNÖZÜ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA YOLUNDA

 

 2023-1-TR01-KA122-VET-000165956 Proje No ile Ekinözü Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz Pro Stajında. Proje ile 2023 yılı Erasmus Plus Mesleki ve Teknik Eğitim öğrenci ve personel hareketliliği dalında bireysel başvuru kategorisinde Ulusal Ajans tarafından hibelendirilmiş bu kategoride Kahramanmaraş'ı temsil eden tek projedir.  Aynı zamanda hibe miktarı olarak Türkiye de en çok destek verilen ikinci proje konumundadır.

   Bu proje kapsamında Ekinözü Çok Programlı Lisesi/Elektrik- Elektronik Teknolojisi alanından 11. Sınıf öğrencilerinden 4 öğrenci ve 12. Sınıflardan 4 öğrenci olmak üzere toplam 8 öğrencimiz ve 6 refakatçı Öğretmenimiz Romanya'ya giderek kurucularının Elbistanlı olduğu ve Romanya'da faaliyetlerini sürdüren ELBİ-LİGHTİNG firmasında 91 er gün mesleki staj yapacaklardır. Bu staj sonunda firmanın öğrencilerimizden memnun kalmaları durumunda öğrencilerimizi orada daimi personel olarak istihdam etme sözü vermeleri yaptığımız projenin önemini bir kat daha arttırmaktadır. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin TURAÇ proje kapsamında yurt dışına gidecek Ekinözü Çok Programlı Lisesi Yönetici, Öğretmen ve  Öğrencilerini makamında ağırladı.Projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek projede emeği olan okul idarecilerini, öğretmenleri tebrik ederek projeye katılacak öğrencilere başarılar diledi. Yurt dışında kaldıkları süre kapsamında nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı.

 

 

25-06-202425-06-2024

 

Hükümet Konağı Kat 2/Ekinözü/Kahramanmaraş - 0 344 481 23 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.